Andalúzske pobrežie
Apartmány


ČT krajinou vína...

Desať NAJuznávanejších Slovenskej republiky 1993 - 2012
Ďakujeme za prácu, za zdravý rozum a jedinečné výsledky

Po prvýkrát pri príležitosti 5. výročia Slovenskej republiky organizovalo združenie Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub, právny nástupca nadácie HNclub, anketu Desať NAJuznávanejších. Po druhýkrát sa tak stalo o päť rokov neskôr. Celkove 7361 respondentov odovzdalo svoje hlasy najuznávanejším vo viacerých kategóriach (Politik - Verejný činiteľ, Hospodársky líder, Firma, Finančný sektor, Agrokomplex, Služby a Cestovný ruch). Z hospodárskych lídrov sa v prvých dvoch ročníkoch dostala táto pocta vtedajšiemu predsedovi predstavenstva a.s. Slovnaft Slavomírovi Hatinovi a veľkým prekvapením bola skutočnosť, že všetkých politikov jednoznačne preskočil predseda ZMOS Michal Sýkora.
V posledný deň zimy boli vyhlásené nové ročníky tradičných internetových ankiet : X. ročník Najsympatickejší politik sveta - World Politician, XIII. ročník Best Bank, VI. ročník Najsympatickejší poslanec NR SR a VII. Najsympatickejší člen vlády SR. Verejnosť opäť dostala aj možnosť nominovať domáce a zahraničné osobnosti a organizácie na výročnú cenu združenia Zlatý biatec. Hlavnými partnermi jubilujúceho 20-ročného združenia NEF Hospodársky klub sú : Polleo Partners, s.r.o., Prvá stavebná sporitelňa, a.s., Zväz celulózo-papierenského priemyslu SR, Považská cementáreň, a.s., KÁVOMATY, s.r.o. a United Group, s.r.o.

Podrobné informácie o týchto anketách, ako aj o začiatku nominácií, sú zverejnené na www.hospodarskyklub.sk.

Združenie NEF Hospodársky klub vyhlasuje pri príležitosti 20. výročia Slovenskej republiky s podporou hlavných partnerov svojich tradičných ankiet po tretíkrát anketu Desať NAJuznávanejších s podtitulom Ďakujeme za prácu, za zdravý rozum a jedinečné výsledky v období od Prvého mája do 31. augusta 2012. Nominácie môžete posielať od 10. apríla 2012 na e-mail : pkasalovsky@hospodarskyklub.sk do štyroch kategórií : 1. Hospodársky líder, 2. Politik - Verejný činiteľ, 3. Hospodárska, resp. Vedecko-technická organizácia a 4. Univerzita - Vysoká škola. Hlasovanie na www.hospodarskyklub.sk sa začne najneskôr Prvého mája 2012. Slávnostné vyhlásenie víťazov a absolútneho víťaza sa uskutoční v jeseni 2012 na 93. riadnom zhromaždení a celkove 231. podujatí združenia NEF Hospodársky klub.

Čo sa zmenilo po desiatich rokoch ?
"Doba je neľahká. Transformácia nedokončená a príliš zdĺhavá. Niekedy si myslím, že to, čo robíme ako súkromné osoby, nechceme realizovať pre spoločnosť. Akoby sa necítila zodpovednosť za veci verejné a za pozíciu tejto krajiny. Nech politici prepáčia, ale za tých trinásť rokov a čosi sme mohli byť prinajmenšom dvakrát tak ďaleko ako dnes.
Nevyriešené sú otázky dôstojnosti človeka a jeho šancí realizovať. Dopustili sme zoslabnutie starých aj mladých ľudí bez silného zázemia, pre ktorých je rovnaká štartovacia čiara veľkou ilúziou. Ešteže máme v spoločnosti takých ľudí, akí prišli do tejto kongresovej sály. Úprimne im ďakujeme za prácu, za zdravý rozum a jedinečné výsledky, ktoré naznačujú, kde sú možnosti súčasnosti. Verím, že ich bude čoraz viac, aby nám bolo vskutku lepšie a čoraz menej sme počúvali horovú vetu : nie sú zdroje...".

Dr. Peter Kasalovský, zakladajúci člen a správca, na slávnostnom vyhlásení víťazov ankety Desať Najuznávanejších v rámci programu VI. valného zhromaždenia a celkove 159. podujatia združenia NEF Hospodársky klub, Bratislava, 30. júna 2003